DROGI PACJENCIE i GOŚCIU DERMAPOLIS,

Jako Zespół DERMAPOLIS Medical Dermatology Center staramy się przestrzegać wytycznych sanitarnych i zasad higieny, dotyczących bezpieczeństwa, aby powstrzymać infekcje wirusowe (w tym SARS-CoV-2) i bakteryjne.
Prosimy, przeczytaj uważnie poniższy tekst:

» czytaj więcej

Laser Frakcyjny

Zabiegi laseroterapii frakcyjnej to obecnie najnowocześniejszy sposób skutecznego leczenia blizn, przebarwień, odmładzania skóry (ang. rejunevation), złuszczania i odnowienia powierzchni skóry (ang. resurfacing). 

Światło lasera pobudza skórę właściwą do produkcji nowych włókien kolagenowych, których gęstość obniżyła się z wiekiem, przeciwdziałając w ten sposób efektom starzenia się skóry. W technice nieablacyjnej nie ma naruszenia struktury naskórka i tym samym znaczących efektów ubocznych, które występują po zastosowaniu konwencjonalnych zabiegów laserowych (tzw. ablacyjnych). Efekty leczenia są natychmiastowe i postępują w ciągu kilku tygodni, osiągając maksimum po 2-3 miesiącach od zabiegu. Technika laserowa oparta na klasycznej, wybiórczej fototermolizie prowadzi natomiast do odmłodzenia skóry poprzez redukcję przebarwień i niepożądanych zmian naczyniowych w skórze
Technologia Palomar StarLux® 500 to jedno z najbardziej innowacyjnych na rynku urządzeń laserowych, o najwyższym stopniu ergonomiczności i parametrach funkcjonalnych. Platforma laserowa StarLux® 500 umożliwia pracę z wieloma precyzyjnymi aplikatorami, np. erbium:Glass (1540 nm) oraz systemami IPL z zestawem filtrów. Urządzenia posiadają rejestrację FDA oraz certyfikat CE, a aplikator Palomar Lux1540 FractionalTM to jedyny laser frakcyjny na świecie, posiadający rejestrację FDA dla zabiegów usuwania blizn, w tym rozstępów skóry. Nowoczesna Głowica MaxGTM to na dzień dzisiejszy optymalne leczenie zmian naczyniowych i pigmentowych skóry na świecie.

W większości przypadków nie potrzeba też znieczulenia obszaru skóry poddawanej leczeniu, dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia (ang. advanced contact cooling SM), wykorzystywanemu przez urządzenie. Zabiegi są stosunkowo krótkie, względnie bezbolesne, a okres rekonwalescencji – niewielki. W większości przypadków nie ma konieczności wyłączenia się z codziennych obowiązków i pracy zawodowej. Technika nieablacyjna minimalizuje ryzyko powstawania objawów ubocznych i ogranicza je zazwyczaj do przejściowego obrzęku, rumienia bezpośrednio po zabiegu. Efekty estetyczne są bardzo dobre i ostateczne.

Nowoczesny sprzęt laserowy pozwala na skuteczne LECZENIE:
·       Blizn trądzikowych.
Trądzik, zwłaszcza nie leczony odpowiednio szybko lub leczony niewłaściwie - często pozostawia blizny, które stanowią dotkliwy problem estetyczny. Zastosowanie nieablacyjnych technik laserowych pozwala tu spektakularnie poprawić wygląd skóry, a tym samym samopoczucie Pacjenta.
·       Blizn chirurgicznych – po wszelkiego rodzaju zabiegach.
Poprawa wyglądu blizn starych i młodych widoczna jest już po pierwszym seansie. Wskazania: blizny po korekcji biustu, brzucha, operacjach tarczycy, zabiegach laparoskopowych i in.
·       Rozstępów skóry (łac. striae distensae) – czerwonych i białych.
Rozstępy powstają w miejscach wzmożonej rozciągliwości skóry (brzuch, piersi, uda itd.) w wyniku zaburzeń hormonalnych, w okresie pokwitania, w ciąży, czasem w wyniku przewlekłej kortykosteroidoterapii niektórych schorzeń.
·       Dyschromii, np. ostudy (łac. melasma, chloasma), , uszkodzeń posłonecznych, poikilodermii,.
Przebarwienia skóry związane są z zaburzeniami hormonalnymi, ciążą, stosowaniem niektórych leków i/lub promieniowaniem słonecznym.
·       Poiklodermii (połączenie zmian naczyniowych i pigmentowych)
·       Trądziku różowatego (rosacea) i innych zmian rumieniowych na twarzy oraz w innym umiejscowieniu. redukcja naczyń tętniczych i żylnych umiejscowionych płytko, redukcja teleangiektazji.
·       Naczyniaków w obrębie twarzy i innych części ciała (grzbiety rąk, kończyny dolne, klatka piersiowa, ramiona). Np. Cherry AngiomaPort Wine Stain (PWS)
 
Ponadto umożliwia:
·       Frakcyjne, nieablacyjne odmładzanie skóry (złuszczenie skóry, dermabrazja, ang. resurfacing).
·       Fotoodmładzanie dotyczy zwłaszcza skóry suchej, z objawami starzenia naturalnego i tzw. fotostarzenia (ang. fotoaging) – twarz, szyja, dekolt, klatka piersiowa – zabiegi laserowe poprawiają teksturę i koloryt skóry, likwidując wiotkość skóry twarzy, odmładzają ręce.
·       Redukcję siatki rozszerzonych porów skóry i drobnych zmarszczek
·       Poprawę napięcia i elastyczności skóry
 
Przy pomocy technik frakcyjnych oraz systemu IPL, bez zastosowania skalpela i znieczuleń – odmładzamy skórę i leczymy to, co dotychczas wydawało się nieosiągalne – przede wszystkim blizny, rozstępy skóry. Likwidujemy niepożądane przebarwienia skóry oraz zmiany rumieniowe, w tym trądzik różowaty i naczyniaki.
Wszystkie zabiegi laserowe w naszej placówce wykonują doświadczeni lekarze.
 
Zdjęcia
 
 
Procedury przygotowania do zabiegu są bardzo ograniczone, bez dodatkowych, specjalnych czynności.
Ból, dyskomfort podczas leczenia – jest indywidualny, raczej minimalny, czasem Pacjent poddawany leczeniu światłem laserowym odczuwa lekkie pieczenie, „kłucie”.
Po zabiegu pozostaje dyskretne zaczerwienienie i/lub obrzęk tkanek, który ma charakter przejściowy.
W porównaniu z technikami ablacyjnymi (tzw. resurfacing CO2) - zabiegi nieablacyjne niosą za sobą bardzo niewielkie ryzyko bliznowacenia, czy infekcji i/lub zmian pigmentowych.
Proces odbudowy włókien kolagenowych jest stopniowy, w związku z czym rezultaty zabiegu pojawiają się w ciągu kilku tygodni od zabiegu. Badania histologiczne wykazały namnażanie fibroblastów w skórze oraz produkcję kolagenu po upływie 1-6miesięcy od przeprowadzonego zabiegu.
Podczas jednego zabiegu laserem frakcyjnym poddaje się naświetlaniu około 20-25% powierzchni skóry, która ma być leczona, toteż najlepsze efekty uzyskujemy po 3-5 zabiegach. Wykonuje się je w odstępach 2-4 tygodniowych.
Po zabiegu należy stosować zalecaną przez lekarza fotoprotekcję.

Przeciwskazania do zabiegu stanowią:
·       Leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia)
·       Terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
·       Zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, izotretinoina, kortykosteroidy);
·       Nowotwory skóry
·       Choroba nowotworowa
·       Fotodermatozy
·       Niektóre alergie
·       Stany zapalne skóry;
·       Skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
·       Niedawne peelingi;
·       Niektóre choroby przewlekłe np. cukrzyca
·       Czynna opryszczka
·       Choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy,
·       Łuszczyca
·       Inne choroby autoimmunologiczne
·       Ciąża i okres karmienia piersią
·       Obniżenie odporności organizmu;
·       Zaburzenia krzepnięcia
·       Przyjmowanie antykoagulantów
·       Pacjenci chorzy psychicznie lub mający bardzo wysokie oczekiwania;

Do zabiegu powinien kwalifikować doświadczony lekarz. Cennik podaje orientacyjny koszt poszczególnych zabiegów. Cena zabiegu może się nieco różnić od podanej w cenniku, tzn. może być mniejsza, gdyż ustalana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju, rozległości zabiegu oraz planowanej liczby zabiegów

Najczęściej pojawiające się pytania:
 
1. Czy zabiegi laserowe szkodzą oczom?

Re. Wykonując zabieg - zawsze trzeba korzystać z odpowiednich okularów ochronnych. Pacjent otrzymuje je przed zabiegiem.
 
2. Ile zabiegów laserowych potrzeba aby osiągnąć dobry efekt redukcji blizn czy rozstępów skóry?
 
Re. Poprawa zazwyczaj następuje około miesiąca po pierwszym zabiegu ale dla osiągnięcia dobrych rezultatów zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach zazwyczaj 1 miesiąca.
 
3. Chcę aby blizna chirurgiczna (np. po cesarskim cięciu) była ładna – kiedy zgłosić się na zabieg frakcyjny?
 
Re. Najlepiej zgłosić się na pierwszy zabieg w dniu zdjęcia szwów. Wówczas rezultaty estetyczne będą najlepsze.
 
4. Ile zabiegów laserowych potrzeba aby osiągnąć wymarzony efekt likwidacji rumienia i rozszerzonych naczyń?
 
Re. do 3 zabiegów w odstępach 7 – 14 dni może okazać się niezbędnych.
 
5. Czy po zabiegu laseroterapii trzeba stosować filtry p/słoneczne?

Re. Bardzo ważne jest aby unikać słońca po zabiegu i chronić poddaną zabiegowi skórę filtrami p/słonecznymi. Taka ochrona jest konieczna przez kolejne 6 miesięcy od ostatniego zabiegu.
 
6. Czy trądzik różowaty możemy poddać zabiegowi?

Re. Głowica MaxG® wykorzystywana jest do redukcji zaczerwienień towarzyszących trądzikowi różowatemu, nie likwiduje ona jednak przyczyn jego powstania. Nawet likwidując skutki - trądzik różowaty należy dalej leczyć.
 
7. Kiedy należy zakończyć stosowanie preparatów złuszczających by móc wykonać zabieg laserowego usunięcia przebarwień?
 
Re. Pacjent może stosować preparaty złuszczające „bez recepty”, np. peelingi do ciała, gąbki i kremy z hydroksykwasami, jeżeli były stosowane rutynowo. Jeśli pacjent rozpoczął dopiero stosowanie takich substancji i skóra jest podrażniona, wówczas odstawiamy produkty na 1–2 tygodni przed wykonaniem zabiegu oraz przez cały czas trwania kuracji. 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem