DROGI PACJENCIE i GOŚCIU DERMAPOLIS,

Jako Zespół DERMAPOLIS Medical Dermatology Center staramy się przestrzegać wytycznych sanitarnych i zasad higieny, dotyczących bezpieczeństwa, aby powstrzymać infekcje wirusowe (w tym SARS-CoV-2) i bakteryjne.
Prosimy, przeczytaj uważnie poniższy tekst:

» czytaj więcej

Świerzbiączka Guzkowa

Świerzbiączka guzkowa to choroba charakteryzująca się obecnością na skórze wielu (do setek), rozmieszczonych symetrycznie, silnie swędzących, hiperkeratotycznych guzków. Guzki najczęściej zlokalizowane są na kończynach, pośladkach, rzadziej tułowiu. Z uwagi na przewlekły świąd zmiany są zwykle rozdrapywane, pokryte strupem i mogą ulec nadkażeniu. Skóra otoczenia zmiany może być przebarwiona, może dochodzić do bliznowacenia.

Prurigo nodularis jest niespecyficzną reakcją na drapanie, mogącą wystąpić we wszystkich dermatozach powodujących świąd. 

Zmiany skórne spotykane są częściej u kobiet i u osób starszych, przewlekły świąd i zmiany skórne wydatnie obniżają wskaźnik jakości życia.
W opiece nad pacjentem z prurigo nodularis podstawowe znaczenie ma poszukiwanie choroby podstawowej i dlatego na wizycie Twój lekarz na pewno zleci Ci wykonanie pewnych badań. Pomocna może okazać się również pomoc psychologiczna. Prurigo nodularis może współistnieć z licznymi schorzeniami, które wywołują przewlekły świąd. Z dermatoz, należy myśleć o - atopowym zapaleniu skóry, z chorób układowych - przewlekła niewydolność nerek, cholestaza, niektóre schorzenia neurologiczne, psychiatryczne lub mieszane.
Lekarz może zlecić Ci leczenie preparatami przeciwzapalnymi, fototerapię. Aktualnie, nadzieję na opanowanie objawów należy wiązać z nowymi lekami przeciwświądowymi, które możesz spotkać w dostepnych w Polsce, nowoczesnych programach klinicznych, z wykorzystaniem leków biologicznych. (Badania kliniczne)

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem