DROGI PACJENCIE i GOŚCIU DERMAPOLIS,

Jako Zespół DERMAPOLIS Medical Dermatology Center staramy się przestrzegać wytycznych sanitarnych i zasad higieny, dotyczących bezpieczeństwa, aby powstrzymać infekcje wirusowe (w tym SARS-CoV-2) i bakteryjne.
Prosimy, przeczytaj uważnie poniższy tekst:

» czytaj więcej

Medycyna Estetyczna a Dermatologia Estetyczna
Harmonia duszy i ciała człowieka stanowi rodzaj muzyki…

“Zdrowie jest stanem pełnego, dobrego samopoczucia/dobrostanu (ang. wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego, a jednostki lub grupy muszą mieć możliwość określania i realizowania swoich dążeń, zaspokajania potrzeb, a także zmiany środowiska bądź radzenia sobie z nim. Dlatego zdrowie jest postrzegane jako zasób życiowy, a nie cel życia.
Zdrowie jest pojęciem pozytywnym, obejmującym zasoby osobiste i społeczne oraz możliwości fizyczne, a nie tylko brakiem-obiektywnie istniejącej-choroby, czy niepełnosprawności.”
                                 definicja ZDROWIA Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

W ostatnich latach definicja ta została uzupełniona o sprawność do „prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego” a także wymiar duchowy.
- zdrowie fizyczne – prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów
- zdrowie psychiczne – a w jego obrębie:
- zdrowie emocjonalne – zdolność do rozpoznawania uczuć, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją
zdrowie umysłowe – zdolność do logicznego, jasnego myślenia
zdrowie społeczne – zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi
zdrowie duchowe – u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi, u innych osobiste 'credo', zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi.
Medycyna Estetyczna narodziła się z przeświadczenia, iż człowiek zdrowy to ten, który pozostaje w harmonii w różnorodnych okresach swego życia z uwarunkowaniami socjalnymi i środowiskowymi. U podłoża takiego myślenia leży koncepcja filozoficzna integralności człowieka, który jest osadzony w systemie uwarunkowań społecznych i bytowych, biorąc równocześnie czynny i wartościowy udział w systemie globalizacji. 
Filosophia soror medicinae est – ta sentencja łacińska w odniesieniu do Medycyny estetycznej, nie powinna nigdy przesłonić rzeczywistego charakteru tej szybko rozwijającej się dziedziny medycyny, która zawsze powinna pozostać przede wszystkim medycyną –opartą na faktach i badaniach naukowych.
Medycyna estetyczna skupia rozmaite dziedziny medycyny. Dzięki precyzyjnemu założeniu medycyny estetycznej – ogólnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i socjalnego - jest tutaj miejsce nie tylko dla utożsamianych z tę dyscypliną - chirurgii plastycznej, czy dermatologii estetycznej, lecz i dla wielu dyscyplin internistycznych medycyny - kardiologii, neurologii, endokrynologii, pulmonologii, dyscyplin zabiegowych, angiologii, ortopedii, ginekologii, laryngologii, dla psychiatrii, dietetyki i fizykoterapii, dla nowoczesnej stomatologii oraz dla specjalistów innych dyscyplin ogólnospołecznych, jak psychologia, logopedia, antropologia, filozofia, pedagogika, socjologia, ekologia, i in.
W rozwoju medycyny estetycznej biorą oczywisty udział nauki podstawowe – biochemia, biofizyka, fizjologia, patologia, w ostatnich latach dołączyła prężnie rozwijająca się kosmetologia...Medycyna Estetyczna jest więc pojęciem interdyscyplinarnym i tylko tak rozumiana może odnieść optymalne rezultaty, gdyż jedynie współpraca wielu specjalistów pozwala Pacjentowi znaleźć się w stanie równowagi fizycznej, socjalnej i środowiskowej, poczuć się dobrze z samym sobą, a więc – pozostać zdrowym.
 
Zespół Dermapolis wpisuje się w interdyscyplinarność zjawiska Medycyny Estetycznej, oferując Państwu profesjonalne usługi w zakresie Dermatologii jako nauki i praktyki medycznej – opartej na faktach. Spośród szerokiej gamy zabiegów z zakresu Medycyny Estetycznej, które mają zazwyczaj charakter komercyjny, oferujemy Państwu zabiegi laserowe, jak resurfacing i odmładzanie skóry twarzy i szyi, pilingi lekarskie, czy laserowe leczenie blizn, w tym rozstępów skóry, które ma rekomendację FDA.
Po zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej odsyłamy do specjalisty w tej dziedzinie (specjalista chirurgii plastycznej). Doraźnych zabiegów wstrzykiwania/zmiany rysów twarzy – w ogóle nie rekomendujemy.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem